چگونه از پوست مختلط مراقبت کنیم؟

عکس مراقبت از پوست مختلط

چگونه از پوست مختلط مراقبت کنیم؟

زمان تقریبی مطالعه: ۳ minutes

شناخت نوع پوست اولین قدم در محافظت و تقویت از پوست است. در واقع شما باید بدانید که چه نوع محصولات آرایشی و بهداشتی مناسب پوست شماست. یکی انواع پوست ها نوع مختلط یا ترکیبی است. آیا می‌دانید چگونه از پوست مختلط مراقبت کنید؟ پوست ترکیبی ی مختلط چگونه است؟ با مجله سلامت دکتر سالم همراه باشید.

پوست مختلط چگونه است؟

پوست مختلط یا ترکیبی همانطورکه از نامش پیداست باید ترکیبی از سایر انواع پوست باشد. پوستهای مختلط کمی شبیه پوست چرب هستند با این تفاوت گاهی برخی قسمت های صورت ،معمولی و یا حتی خشک است و اثری از چربی دیده نمی شود.

یکی از شایع ترین نشانه های پوست ترکیبی، در قسمتی از پوست شاهد ایجاد جوش و آکنه هستیم و در قسمتی دیگر از پوست احساس خشکی و کشیده شدن داریم.

صورت دارای پوست ترکیبی در بیشتر موارد در قسمت پیشانی و بینی و چانه چرب است و روی گونه های خشک و یا معمولی است.که در واقع به این ترکیب T-Zone گفته می شود.

چه عواملی باعث تغییر پوست از حالت نرمال به نوع ترکیبی می شود؟

همیشه همه ی افراد با این مشخصه پوستی بدنیا نمی آیند بلکه شرایط مختلفی باعث تغییر نوع پوست می شود.

عوامل تاثیرگذار عبارت اند از:

  • شرایط آب و هوایی
  • استفاده از شوینده نامناسب
  • مواد و لوازم آرایشی نا مناسب
  • عدم شناخت درست پوست

چه محصولاتی مناسب پوست مختلط است؟

همانطور که گفته شد بدلیل وجود چربی و خشکی در نواحی مختلف پوست صورت، انتخاب و خرید محصولات آرایشی و بهداشتی برای این افراد بسیار سردرگم کننده و مشکل است.

محصولات مناسب پوست چرب را خریداری کنیم یا محصولات مناسب پوست خشک؟!

برای شستشو و نگه داری پوستهای ترکیبی و مختلط نمی توانیم بخشی از پوست را با شوینده مناسب پوست خشک و یا بخشی را با شوینده مخصوص پوست چرب شستشو دهیم، پس از محصولاتی که با برچسب مناسب پوستهای مختلط هستند استفاده می کنیم که با توجه به ترکیباتشان هم شستشوی عمقی پوست را بر عهده دارند و هم از پوست خشک آسیب دیده محافظت می کنند.

روتین پوست مختلط و جوش دار

کرم هایی که بر پایه ی آب هستند مناسب پوست مختلط هستند.

بعد از شستشوی پوست ترکیبی و مختلط از چه نوع کرمی استفاده شود؟

برای بعد از شستشو کرم های آبرسان و یا ژل های آبرسان بهترین انتخاب برای ایجاد احساس لطافت و شادابی به پوست است.

  • نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ هرگونه سوال و مشکل در زمینه پوستهای مختلط را در بخش نظرات یا واتس اپ با پزشکان و متخصصان ما در میان بگذارید و در کوتاه ترین زمان پاسخ خود را دریافت کنید.
HTML tutorial

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.